تنها کالایی که صادرات آن در سال ۱۴۰۱ تعهد ارزی برای بازگشت ارز ندارد, هنر تجارت آنلاین: مرکز تخصصی اخبار، مشاوره، راه اندازی و بهبود کسب و کارهای آنلاین ایران

تنها کالایی که صادرات آن در سال ۱۴۰۱ تعهد ارزی برای بازگشت ارز ندارد

یکی از بازار های پرسود و پر از حاشیه های جذاب در ایران، حوزه ی صادرات می باشد که به دلیل مشکلات گسترده ای از جمله نیاز به تعهدات ارزی و بازگشت ارز و الزام به فروش آن در سامانه ی نیما، این بازار را در انحصار و محدودیتهایی نسبی قرار داده است.

اما در این میانه،‌یکی از پرسود ترین و خاص ترین مارکتهای این بازار برای صادرات بدون هیچ گونه تعهد ارزی بازاری است که توانسته سهم قابل توجهی را در بازارهای کشورهای همسایه به دست آورد.

بر اساس آنچه که در تبصره ۹ بودجه و در ذیل بخش آموزش، پژوهش و فرهنگ آمده، دولت پیشنهاد کرده است اخذ هرگونه تعرفه و عوارض صادراتی و الزام به پیمان سپاری ارزی و تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات در خصوص صادرات صنایع دستی ممنوع شود و به این ترتیب فعالان این حوزه بتوانند با تسهیلاتی ویژه نسبت به صادرات در این حوزه اقدام کنند. البته دولت در این بند، فرش را استثنا کرده و پیشنهاد خود را به سایر صنایع دستی محدود کرده است

این فرایند میتواند یک فرصت عالی برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران بوده تا با استفاده از این فرایند اقدام به صادرات ذیل این بند نموده و از طریق آن منفعت مالی و توسعه ی فرهنگی و همچنین محصولات خاص ایرانی را در حوزه ی برون مرزی بدست آورند.

این فرایند در صورتی که با ایجاد یک وبسایت آنلاین و فروش محصولات به صورت آنلاین به تمامی اقصی نقاط دنیا همراه باشد می تواند ضمانت سود بیشتر و همچنین گسترش مارکت به جای جای دنیا را به همراه داشته باشد.

در صورتیکه علاقمند به صادرات بین المللی صنایع دستی و حضور در بازار آنلاین جهانی می باشید میتوانید از طریق قسمت مشاوره با این فرایند آشنا بشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!